Ενημερώνουμε τόσο τα μέλη μας όσο και τους φίλους της Ενώσεως μας που ενδιαφέρονται να προσφέρουν αίμα, ότι μπορούν να επισκεφτούν οποιαδήποτε μονάδα αιμοδοσίας ,να δώσουν αίμα και να δηλώσουν ότι δίνουν αίμα για την τράπεζας αιμοδοσίας της Ενώσεως μας με την ονομασία « Μακεδονία»( Η τραπεζα ανήκει στο Εθνικό Σύστημα Αιμοδοσίας με αριθμό μητρώου 11857) .

Κυριακή, 8 Οκτωβρίου 2017

Θέμα:"Συγκρότηση νέου Δ.Σ. της Ένωσης μας"

Posted by ΕΝΩΣΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΔΙΩΞΗΣ ΠΑΡΑΝΟΜΗΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ on 4:17:00 π.μ. with
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

                                        Θεσσαλονίκη 7 Οκτωβρίου 2017


Στη Θεσσαλονίκη σήμερα 7 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 12.00 συνήλθε το νέο Δ.Σ.  όπως προέκυψε από τις τελευταίες εκλογές της Ένωσης μας που έγιναν στις 4 και 5 Οκτωβρίου 2017, έπειτα από πρόσκληση του πρώτου πλειοψηφήσαντος συμβούλου Χασεκίδη  Δημητρίου , σε Τακτική Συνεδρίαση με μοναδικό θέμα την κατανομή αξιωμάτων.
            Σύμφωνα με τα οριζόμενα του καταστατικού της Ένωσης  και έπειτα από ψηφοφορία συγκροτήθηκε το Διοικητικό Συμβούλιο ομόφωνα ως εξής:
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
Χασεκίδης Δημήτριος
ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ Α΄
Τσολακίδης Χρήστος
ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ Β΄
Νάκου Στέργιος
ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
Τσομπάνης Αναστάσιος
ΤΑΜΙΑΣ
Ουζουνίδης Σάββας
ΜΕΛΟΣ
Κατσαρού Γεωργία
ΜΕΛΟΣ
Σακαλής Αλέξανδρος
Αναπληρωματικό μέλος :
1.     Κιαπίδης Νικόλαος

Επίσης στις εκλογές της Ένωσης μας εκλέχτηκαν με σειρά προτίμησης για την Ελεγκτική Επιτροπή:
     1.   Θεοχαρόπουλος  Νικόλαος
     2.     Χαντζιάρας Κωνσταντίνος
       3.   Μήντσιος Στέργιος
Αναπληρωματικά μέλη :
1.     Ουζουνίδης Στέφανος
2.     Βελλής Κωνσταντίνος

Αντιπρόσωποι στην Πανελλήνια Ομοσπονδία Συνοριακών Φυλάκων εκλέχτηκαν με σειρά προτίμησης :
         1. Χασεκίδης Δημήτριος
         2. Τσομπάνης Αναστάσιος
         3.  Νάκου Στέργιος
         4.  Ορλιακλής Δημήτριος
         5.  Τσολακίδης Χρήστος
         6.  Κατσαρού   Γεωργία
         7.  Χαντζιάρας Κωνσταντίνος
         8.  Θεοχαρόπουλος Νικόλαος
9.  Ουζουνίδης Σάββας
10.  Θεοδοσίου Κωνσταντίνος
11.  Μήντσιος Στέργιος
12.  Κατερλή Θωμαή
13.  Βασιλείου Χαρούλα
14.  Σακαλής Αλέξανδρος
15.  Σιόλας Ιωάννης
16.  Σεϊφανίδης Πρόδρομος
17.  Μύλλης Νικόλαος
18.  Χρήστου Αγορέων
19.  Αρβανίτης Ευάγγελος
20.  Κιαπίδης Νικόλαος
21.  Καραγιάννης Βενέτιος
22.  Τριβένης Ιωάννης
  Αναπληρωματικός Αντιπρόσωπος  : 
          1. Δραγανίδου Ειρήνη
                       Για το ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

                                       Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                           Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
                            Δημήτριος Χασεκίδης                                          Αναστάσιος Τσομπάνης